O nas

Firma Metalkas to aż 42287 m2 powierzchni
Zatrudniamy aż 550 pracowników
Oferujemy ponad 2000 produktów w 30 krajach
Mamy już 25 linii produkcyjnych

METALKAS – inwestycja w przyszłość. 

Metalkas Spółka Akcyjna, obecna od wielu lat na rynku międzynarodowym produkuje najwyższej jakości sejfy, meble metalowe i warsztatowe, regały oraz drabiny aluminiowe. Lider branży metalowej skupiający 550 pracowników, dostarczając ponad 2000 typów produktów do 30 krajów. 

Jest jedyną firmą w Europie z tak bogata ofertą handlową produktów, które wytwarza we własnych obiektach produkcyjnych. Należą do nich między innymi sejfy, szafy pancerne, meble metalowe (socjalne, warsztatowe, biurowe), regały, kasetki metalowe, apteczki, szafki na klucze, drabiny aluminiowe. Metalkas posiada stacjonarne salony sprzedaży w Polsce oraz sklepy internetowe. Produkcja w całości odbywa się w Bydgoszczy, w 3 lokalizacjach hal produkcyjnych o łącznej powierzchni użytkowej 42287 m2.

Historia trzech pokoleń

Metalkas to intensywnie rozwijająca się rodzinna spółka z kapitałem polskim. 

Firmę założył Tadeusz Franciszek Grzenia w 1957 roku. Na początku zakład zatrudniał tylko kilku pracowników. w 1967 roku powstał prototyp kasetki metalowej z podwójnym dnem, który rozpoczął nowy etap w historii Metalkas.

Po nagłej śmierci założyciela firmy, jego syn, Tadeusz Grzenia (Prezes Zarządu Metalkas do połowy 2020 roku) wybudował zakład o powierzchni ok 1000 m2 w Lisim Ogonie. Pozwoliło to nakreślić nowe kierunki rozwoju firmy. Inwestycje w park maszynowy, poszerzanie gamy produktów oraz ekspansja na kolejne rynki, przyczyniły się do globalnego rozwoju marki Metalkas, Bayersystem oraz Grzenia, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty i wyróżnienia.

Spółka zrealizowała w ostatnich latach historycznie rekordowe inwestycje związane z rozwojem parku maszynowego, które od początku prowadzone były przez Prezesa Zarządu Jacka Grzenia i Wiceprezesa Adama Grzenia. W 2016 roku do zespołu dołączył Sławomir Cieślak wspomagając tym samym proces zarządzania finansami oraz projektami inwestycyjnymi R&D.

Od połowy 2020 do 2022 jedynymi udziałowcami i członkami zarządu spółki są panowie Adam i Jacek Grzenia. W tym czasie rozpoczął się nowy rozdział w historii spółki Metalkas związany z robotyzacją procesów produkcyjnych, znacznym wzrostem wydajności oraz zdobywaniem na dużą skalę internetowych kanałów dystrybucji. W 2022 roku Sławomir Cieślak dołączył do zarządu Metalkas S.A jako Członek Zarządu ds. finansowych. 

Prace badawczo – rozwojowe są kluczowymi elementami konsekwentnie realizowanej od kilku lat strategii rozwoju Spółki Metalkas. Spółka obecnie realizuje wielomilionowe projekty  finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. 

Dzięki ustabilizowanej pozycji na rynku, partnerzy biznesowi i Klienci mogą liczyć na wsparcie wiarygodnego partnera, który swoja działalność prowadzi nieprzerwanie od 66 lat. 

Nagrody i wyróżnienia

Do produkcji wyrobów firmy Metalkas używane są surowce o najwyższej jakości, pochodzące wyłącznie od  europejskich kwalifikowanych i sprawdzonych dostawców. Spółka zawsze wspierała zrównoważony rozwój w trosce o środowisko naturalne i odpowiedzialną gospodarkę zasobami leśnymi, czego potwierdzeniem są stosowne certyfikaty: Certyfikat FSC, Certyfikat Firmy Sprzyjającej Środowisku, ISO 9001:2009, PN EN-131, TÜV. Przedsiębiorstwo Fair Play, Gazela Biznesu, Diamenty Forbesa, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

Profesjonalizm potwierdzony zaufaniem